MinecraftFan

Wszytko o MC i Terraria

  • Nie jesteś zalogowany.
  • Polecamy: Komputery

Ogłoszenie


  • Index
  •  » Serwery
  •  » Rodzaje serwera, początki z serwerem

#1 2012-01-27 15:53:33

 xMaZx

Global Admin

Skąd: Rumia
Zarejestrowany: 2011-12-16
Posty: 131
Punktów :   20 
Zainteresowania: Karate, Muzyka <333

Rodzaje serwera, początki z serwerem

Rozwijanie serwera.


Teraz rozwijanie, to jest dosyć ważne, od tego zależy jaki chcecie mieć serwer i ile chcecie za niego płacić, ja opisuję serwer pół na pół, taki aby na nim zarabiać, nie tracić.
Róbcie wszystko według poradnika, a zajdziecie daleko. Jeżeli potrzebujecie mojej pomocy przy serwerze, zobaczcie na dół. Tam macie kontakt itp.
(Każdy serwer mogę pomóc inaczej, oryginalnie i ''fajowo'', dobieram budowle, działki itp. do potrzeb head admina )

Budowle (bez działek, działki niżej!)

A więc do dzieła, zacznijmy od tego, że musimy zbudować podstawową budowlę - spawn.
Spawn musi być efektowny, ponieważ będzie/jest pierwszą rzeczą, którą zobaczą gracze po wejściu na nasz serwer.
Proponuję zrobić coś dużego, z dużą ilością glowstone'a i z ciekawszych materiałów, dużo roślin, ewentualnie wodospad. z lawy:wody.
Pamiętajcie gdy spisujecie zasady, pamiętajcie o ortografii i estetyce, bo tak będzie lepiej .
Kolejną rzeczą są ścieżki, także proponuję oświetlić glowstone'em, duże, efektowne sciezki. Kolejną i bardzo przydatną rzeczą będzie sklep/shop.
Proponuję zrobić niedaleko spawn'u, duży z wieloma kondygnacjami, dużo glowstone'a, wodospad, dużo okien.
Skrzynki z shop'ami porozstawiane od siebie i ładnie podpisane.
Proponuję aby było to wszystko symetryczne !
Kolejną rzeczą będzie coś dla rozrywki. Jakiś aqua'park czy coś. Może to być mini escape, lub labirynt. Coś, gdzie może każdy gracz się rozerwać w długą, ''creeper'astą'' noc.
Przejdźmy do ozdób, przy wejściu do miasta jakiś łuk, może drzewka i ławeczki przy drogach. Dużo światła !.
Proponuję co jakiś czas zrobić jakiś placyk z fontanną i jakąś ławeczką, i drzewkiem .
Kolejnym elementem będą pomniki, nigdy ale przenigdy skiny !, w tym wasze, np. Notch'a mogą być, ale nigdy żadnych postaci z YouTube lub swoich, to odstrasza.
Ewentualnie jakiś pomnik rycerza, creeper'a, skrzynka, crafting box, pik.

Działki, kopalnie i lasy.

Zacznijmy od działek, działki polecam za free zrobić małe. Większość ludzi popełnia podstawowy błąd, mianowicie daje na start działki 20x20 plus.
Dajcie, że ludzie działki 5x5 zmieści się skrzynka crafting box. Wy myślicie, że ludzie nie będą grać, gdy przejdziecie do punktu z reklamą większość się dowiecie.
Gdy damy działki 25x25 każdemu graczowi to wystarczy, nikt nie kupi vip'a, przez co na serwerze będziecie tracić. Gdy dacie działki 5x5, do tego brzydkie szare i nie w mieście, od razu poleci kaska za vip'y. Ale na kaskę trzeba poczekać troszeczkę, punk z reklamą nie gorączkujcie się. Działki 10x10 plus, będą za drogie pieniążki. Przez co każdy będzie chciał mieć vip'a z ogromną działką za free.
To tyle z działek, teraz kopalnie i lasy. Większość serwerów ma kopalnie i lasy na warp'a, nie lepiej wgrać button warp ?, ale o pluginach nie będziemy gadać, zobaczcie sami.
Kopalnia nie musi być na warp'a, może być w mieście, ale w mieście polecam zrobić nad nią kilof czy coś.
Kopalnia musi być estetyczna, jakieś zasady też muszą tam panować.
Ja, proponuję kopalnię zrobioną, z każdego klocka materiału z kopalni. (dziwnie to brzmi wiem, ale tak jest np. z węgla jeszcze nie wykopanego diamentu i złota )
Tyle, teraz las. Las na warpa, czy w mieście ?, nie ma różnicy, tylko odgrodźcie ten las od reszty miasta czy terenu. Może być szkłem, albo glowstone. Dach musi być bo się podsadzą ;P.
Drzewa najlepiej takie które będą zrobione w miejscach oznaczonych np. kółeczko wokół drzewa z stone'a.
Dróżki do każdego drzewa i żadnych ''automatów'' z siekierkami czy drzewkami lub mączką kostną.
To chyba tyle. dalej.

Vip'y ! Info.

Vip'y w przedziale 10-20 złotych max . W tym przedziale najlepiej do vip'a takie funkcje:
-Latanie magicznym dywanem (Magic carpet)
-Darmowa działka 30x30 (to przykład może być większa lub mniejsza tylko bez przesady, min. 20x20)
-Teleportowanie się do gracza za jego zgodą.
- Sklep dla vip'ów.
- To tyle, może jakiś prywatny warp z ciekawym elementem.
- Jakiś konkurs vip'owy.



Mam nadzieję że pomogłem ;D


http://img163.imageshack.us/img163/6375/mojasygna.png
sygna by me ;D
Wykonuje sygnaturki na zamówienie Cena - 3 plusiki

Offline

 
  • Index
  •  » Serwery
  •  » Rodzaje serwera, początki z serwerem
Wersja forum 2.0.1

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.cold-wars.pun.pl www.gim2wswaju.pun.pl www.agrotexim.pun.pl www.bakuganfunpbf.pun.pl www.riseofimmortals.pun.pl